Anita Loos
Izgled
| Anita Loos | |
|---|---|
![]() Anita Loos (cca. 1930) | |
| Rođenje | 26. aprila 1888. Sisson, Kalifornija, SAD. |
| Smrt | 18. augusta 1981. (dob: 93) New York, SAD |
| Počivalište | Etna Cemetery, Etna, Kalifornija |
| Zanimanje | glumica, spisateljica, scenaristica |
| Godine aktivnosti | 1912–1980 |
| Suprug/a | John Emerson (1919–1956) (njegova smrt) Frank Pallma, Jr. (1915–1919) (razvod) |
Anita Loos (26. april 1888 – 18. august 1981) bila je američka scenaristica, dramatičarka i spisateljica, najpoznatija po humorističnom romanu Gentlemen Prefer Blondes iz 1925. godine.
- Anita Loos na sajtu IMDb
- Anita Loos na Internet Broadway Database (en)
- Anita Loos na Internet Off-Broadway Database
- AFI Catalog entry for Anita Loos
- Some contemporary articles and interviews with Anita Loos
- „Anita Loos”. Find a Grave. Pristupljeno August 9, 2010.
Wikimedijina ostava sadrži medije na temu: Anita Loos.

